אפרסק אורגני ושלל פירות וירקות אורגניים

נכתב ע"י מגי בתאריך 9 ביולי 2017 |

שבוע טוב!

אפרסקי פיתה- וזה לא בגלל ש"נמעכו" מהחום...

אנחנו בשיא הקיץ.  חום יולי אוגוסט.

עכשיו יש מזגנים בבית האריזה שלנו!
בואו לבקר! נשמח לראותכם.

אנחנו מנסים להפוך את בית האריזה (בימים ושעות שאין בהם אריזה) למקום של שיתופי פעולה והתרחשויות בריאות ומטיבות.  בכל יום שישי ראשון של חודש יש מוסיקה חיה.

קיימנו שוק איכרים בפעם הראשונה – בהצלחה וכיף גדול!!

נשמח לשמוע רעיונות נוספים וגם שתשתפו עם אחרים!

מגוון פירות הקיץ האורגני שופע והם עסיסיים ומלאי טעם.

הירוקים מתעלפים בדרך אליכם... ממש כמונו, הם ישמחו למקלחת קרירה. הם יזדקקו לייבוש טוב ואז למקרר בשקית (החלק השני לא כמונו J )
על אחסון ירקות אופטימלי כתבתי לא מעט פה ופה.

בשיא החום גם המלפפונים האורגניים חווים קשיים, והם נתנו קצת פחות תוצרת מהרצוי. ניסיתם אתם לעמוד בחוץ ימים שלמים כל היום במזג האויר הזה?

מי שנותנים שפע כבר מספר שבועות (!!!) הם האפרסקים האורגניים. אצלנו ישנם שני מינים שזה די מדהים בעיניי. לואי ה14 שתל בגנו בוורסאי כשלושים זנים שונים. בזמנו היו משתמשים באפרסק בעיקר לקינוחים שונים.

האפרסקים האורגניים שלנו כ"כ מתוקים ועסיסיים שאצלנו הם נאכלים די מיד, הכי טרי. הם בכלל לא מגיעים למקרר, שזה טוב כי הקירור שובר את שרשרת הפקטין בפרי, מה שגורם לו להיות יותר קימחי ופחות מתוק. חבל.

פרי האפרסק הוא מבין פירות הקיץ האהובים והפופולריים בארץ ונדמה כי תמיד היה כאן, אך מקורו הרחק מכאן בסין.  שם לאפרסק מקום של כבוד, הוא סמל לפיריון אולי בגלל פריחתו השופעת. 

 פריחת אפרסק אורגני, סל ירקות אורגניים, אורגני, הגינה של מגי

את הפריחה השופעת והצפופה כדאי לדלל (אחרי שיא היופי, שלא לפספס) בכדי לאפשר פחות פירות שיוכלו להתפתח עם יותר מרחב ואפשרות להגיע לגודל רצוי.

 

הסינים תרבתו אותו כבר לפני 4000 שנה וניתן לראות אותו באומנות שלהם. איכשהו האפרסק המשיך מסין לפרס שם קיבל את שמו הלטיני כתפוח פרסי "PRESICA" J. אלכסנדר מוקדון אחראי על הבאתו ליוון ולים התיכון...

הספרדים היו אלו שנטעו את עצי האפרסק הראשונים באמריקה, שם הוא גדל בימינו בשפע. גם אצלנו יש שפע אפרסקים, בעיקר בהרי הגליל, מישור החוף אך גם בהרי יהודה!

האפרסקים עשירים במינרלים וויטמינים המצויים בתוך מיץ מתוק המותאם בדיוק לעונה שלנו עכשיו.  פירות הקיץ האורגניים הם בדיוק מה שאנו צריכים בכדי לא ל"הימעך" לנו בקיץ.
עונת הפירות האורגניים נוטה להיות קצרה יותר כי הפירות אינם עוברים תהליכים שאמורים להאריך את חיי המדף שלהם, על חשבון איכויות אחרות. אז תפסו אותם לפני שהם נעלמים.

קחו פרי אורגני ותהיו לי בריאים!

בואו לבקר!
שלכם, מגי וצוות הגינה

וצפוי לנו בסלי הירקות האורגניים (טיוטה בלבד):

פטרוזיליה
בצל ירוק
קישואים
מלון
חצילים
מלפפונים
עגבניות
חסה
תפוחי אדמה צהובים
דלורית

בסלי הירקות האורגניים הגדולים, גם:

בזיליקום
דלעת
כרישה
וקייל

בסלי הפירות האורגניים:

ענבים
מלון
תפוחי עץ ענה

בסלי הפירות האורגניים הגדולים, גם:

פפאיה
תפוחי עץ חרמון