שוק איכרים אמיתי וירקות אורגניים

נכתב ע"י מגי בתאריך 11 ביוני 2017 |

שבוע טוב  אוהבי ירקות אורגניים שלנו J

ביום שישי הקרוב יש אצלנו שוק איכרים ויצרנים בחנות האורגנית ובר מיצים. כמה מרגש!!!

שוק איכרים עם ירקות אורגניים, הגינה של מגי 

זה ממש חלום שמתגשם!

שוק איכרים הוא בדיוק איך שהייתי רוצה שהעולם יתנהל! והסיבות מרובות וממש נוגעות בכל תחומי החיים.

שתפו את האיוונט

כלכלה מקומית הוגנת- שוק איכרים מאפשר לאנשים, שכנים, חברים, מכרים לעסוק במה שהם אוהבים/ רוצים / יודעים (וככה זה צריך להיות בעולם המושלם אצלי בראש) ולהתפרנס בכבוד מעמלם.  הם יהיו אלו שיקבעו את השכר/ מחיר עבור עמלם ותוצרתם.  (בארץ שלנו רוב החקלאים מתוגמלים לפי מחיר שהקונה שלהם קבע!!! שמעתם על מחאת החקלאים? המחיר הזה שנקבע להם לעיתים הוא מחיר הפסד!)

זכור לי, שכשאני התחלתי לשווק את התוצרת שלי, מאוד שמחתי שרשת חנויות אורגניות מסוימת הסכימה לקנות ממני את הנבטים האורגניים שלנו.  כ"כ שמחתי.  אחרי כל סימני השאלה של "האם בכלל אפשר להתפרנס ממיזם חקלאי שכזה?" חשבתי לעצמי שאם נכנסתי לשם, הצלחתי.  אז הבנתי שהמחיר אותו הסכימו לשלם לא כיסה את ההוצאות וגם הם חייבו אותי לקחת חזרה את מה שלא מכרו.  מהר מאוד הבנתי שאני צריכה למכור את התוצרת שלי במחיר הסופי לצרכן הסופי, אחרת לא אשרוד. (למזלי הגדול, יש לי אתכם J משפחת הגינה, אוהבי ירקות אורגניים יקרים שלנו, הגב הענק שלנו ♥. 

שוק איכרים/יצרנים/אמנים הוא פלטפורמה מצוינת להרחיב את השפע הזה עבור כולנו.

תמיכה בעסקים מקומיים מייצרת מקומות עבודה מקומיים שיש לנו מעין "פיקוח" עליהם.  אנחנו יודעים אם השכן החקלאי המקומי מזהם את האדמה.  אנו מריחים ריחות לא טובים, רואים בשדות מסויימים ביוב/ נזילות/ שפע פלסטיק...
אנחנו יודעים אם העסק מעסיק מקומיים, אם הם מתוגמלים כראוי או מנוצלים.  אם הם ילדים..

הצרכן שקונה מאנשים ולא מחברות גדולות (שלפעמים איננו אפילו יודעים בבעלות מי הם ובאיזו יבשת הם והאם הם נוהגים באחריות) יכול להחליט במי הוא רוצה לתמוך.  למי הוא רוצה לתת את הכסף שלו.  בעינייני מזון מדובר בהרבה כסף.  לפי נתוני הלשכה לסטיסטיקה, מדובר ב 16-20% מתוך הכנסתה של משפחה ממוצעת.

הצרכן יכול להחליט  להעביר את הכסף שלו ליצרן/ חקלאי שמייצר תוצרת בריאה לגוף, שהוא מאמין בה.  ליצרן/ חקלאי שמכבד את עובדיו ומתייחס אליהם בצורה שהוגנת לדעתו, שמכבד את הסביבה ועובד בצורה אחראית, שמשתמש בחומרי גלם אורגניים, מקומיים, איכותיים.

הרווח כולו של כולנו וזה די פשוט- הצרכן, ע"פ החלטות הקנייה שלו, יקבל תוצרת איכותית ומגוונת יותר.  כמה שיותר יקנה ויעודד תוצרת זו.

הקנייה הישירה כמובן שומרת על טריות ואיכות המוצר וגם על המחיר, מכיוון שעוברת פחות ידיים.

שוק איכרים עם ירקות אורגניים, הגינה של מגי 

ויש כאן עוד רווח, הכסף שלנו, שעבורו אנו עובדים כ"כ קשה, ישאר פה אצלנו בקהילה, ב"שכונה".

הילדים שלי למדו גיטרה אצל יונתן גלפנד- שכן, מוסיקאי ומורה מצוין.   נחשו ממי הוא קנה ירקות?  נכון, ממני.  זה מין ביצה ותרנגולת שלא נגמרת לעולם J לי היה כסף ממנו כי היה לקוח שלי, וכך יכולתי לשכור את שרותיו המעולים.  מכיוון ששלמתי לו עבור שירותיו, היה לו כסף לקנות ממני את הירקות האורגניים שלי... וממשיך וממשיך במעגל מקסים...
אני הרווחתי מורה טוב לילדי וגם לקוח J הוא הרוויח תוצרת אורגנית, טרייה ותלמידים  J


הכסף נשאר פה ולא עבר לחברה שאיננו יודעים של מי היא ואם היא מתנהלת בצורה אחראית כלפי האדם, הסביבה והקהילה.

אנחנו הצרכנים מרוויחים מעצם העובדה שאנו נוהגים בצורה אחראית עם הכסף שלנו וכדאי לנו לזכור את זה מידי יום בבחירות שלנו.

ראיתם את "הסיפור של הדברים"? כדאי (זה קצת ישן אבל מאז אני מודאגת שהמערכת יודעת לעשות זאת עוד יותר טוב – שזה אומר יותר גרוע לנו....)

אז בואו ניפגש ונעודד את כל זהJ  מאחת תוכלו לקבל מתכון מעניין, מאחר רעיון הגשה, מאחרת טיפ לעבודה ומעוד מישהו טעימה... בואו נתקרב למקור השפע ונעודד אותה וניצור עוד קשרים ושיתופי פעולה הטובים לגוף, לנפש, לאדמה, לקהילה.... זה אמיתי, ככה קורים דברים טובים.

אז מה יהיה בשוק שלנו? 

פירות וירקות אורגניים כמובן ווואו!  עוד כ"כ הרבה!

סנדלים של אבא שלי, דאודורנט של אחותי, יין אורגני, בירה, לחם אורגני, יצירות שונות מחומרים ממוחזרים, פרטי נגרות, נרות טבעיים, עוגות ועוגיות בריאות, ג'חנון מיוחד מאוד גם מקמח כוסמין, קובה, מיצים אורגניים סחוטים ומיוחדים שאנחנו סוחטים במקום, גבינות סויה, ממרחים טעימים ובריאים, תיונים מצמחי מרפא, מוסיקה חיה ברקע ועוד כל מיני ....

בואו להתחיל את הסופ"ש בשיתוף, תקווה ושמחה.

מחכים לכם בשישי בין 10:00-15:00

רשמו ביומנים והכינו את הסלים! 
רשימת המשתתפים תעלה בפייסבוק 

 

יאללה, העבודה מרובה.  מקווה שניפגש בקרוב.

שבוע מוצלח!!
לבריאות (במיקרו ובמאקרו)
שלכם, מגי וצוות הגינה

צפוי לנו בסלי הירקות האורגניים (טיוטה בלבד):
חציל!
כרישה
כרוב
גזר
בצלים
חסה
כוסברה
מלפפונים
סלרי שורש
עגבניות
תפוחי אדמה

בסלי הירקות האורגניים הגדולים:
פטרוזיליה
קישואים
תירס

בסלי הפירות האורגניים:
בננות
מלון

בסלי הפירות האורגניים הגדולים, גם:
פפאיה
ודובדבנים

Save