גשם אורגני בריא

נכתב ע"י מגי בתאריך 8 בדצמבר 2013 |

על זה אי אפשר להתווכח- כולם אוהבים את הריח של אחרי הגשם האורגני.

הוא מעורר בנו משהו בסיסי, פשוט, טבעי. משהו שמרגיש בריא, נכון, נקי..... והוא מופק עבורנו ע"י הפועלים הצנועים והראשיים בעולמנו- הצמחים, החיידקים והאדמה (או האבנים).
מה זה ?
הריח הנפלא הזה הם הגיאוסמין (בתרגום חופש- "ריח האדמה") ופטריכור (ביוונית, פטרי = סלע, איכור = דם האלים, אז משהו כמו דם אלוהי של סלע :) )


גיאוסמין- הוא תרכובת אורגנית שחיידקים (מסוג אקטינומיציטים) באדמה מייצרים. הם שולחים רבים כאלו באדמה, שיכולים לחכות שם בצורה פורייה, עד שיזהו תנאים מתאימים להתפתחות. גם שנים רבות ותקופות יובש חריפות. עידור אדמה לחה או במקרה של גשם, טיפות הגשם מפזרות אותם וכך "ריח הגשם" מגיע לאפנו. החיידקים רוצים את תשומת ליבנו ואת עזרתנו בכדי שנעזור בפיזורם בעולם ואנו ושאר בעלי החיים רוצים את החיידקים. כך שלשולים יודעים היכן כדאי לחיות והגמלים הרגישים מוצאים כך מים במדבר. הגמלים יכולים להריח גיאוסמין מ כ 80 ק"מ... זה ענין של חיים ומוות. לאחרונה משתמשים באקטינומיציטים אלו לייצור אנטיביוטיקה ונוגדי דלקות ופטריות. בבישולי השורשים הקשים לניקוי מהבוץ בחורף, אני תמיד נזכרת בספר מתכונים ישן שאמי נתנה לי כשהתחלתי לכתוב על ירקות. באחד המתכונים של מרק גזר אני חושבת, היה כתוב לשים גזר אחד לא שטוף לגמרי בסיר. שהבוץ מוסיף טעם. אני תמיד אוהבת להגיד לילדים שאם זה מריח טוב וטועם טוב, זה בריא ואנחנו צריכים אותו. ככה פשוט!

פטריכור - את המונח הזה טבעו שני חוקרים אוסטרליים שניסו להסביר את הנביטה המהירה של זרעים לאחר גשם באיזור יבש. לצערם הם גילו ההפך. צמחים מסוימים מפרישים שמנים ארומטיים המצטברים על גבי אדמות וסלעים ומגנים על הזרעים מפני נביטה של אחרי גשם פתאומי. הצמח רוצה לשמר את הזרע עד לזמן שיוכל באמת להתפתח ולהעמיד דור המשך וצריך תנאים מתאימים ולא רק גשם פתאומי. כשהלחות עולה כך גם הריח ומגיע לאפינו... מממ.....
ולזה אני קוראת - מעגל קסמים!
מזכירה לכם שחשוב מאוד לייבש את העליים לפני הכנסתם למקרר. עלים רטובים בשקית ייגרמו לריקבון.
מהשורשים, (כמו גזר, לפת וסלק, צנוניות) כדאי להוריד את העלים, מיד עם הגעתם, מכיוון שהם "מוצצים" את כל הלחות מן השורש וגורמים לו להיות מצומק.
העלים שלהם יחד עם עלי משפחת המצליבים- ברוקולי, קולורבי, כרובית... מאוד טעימים ומזינים. אפשר להקפיץ אותם ולהוסיף אותם לתבשילים ולמרק. זה לא רק לחובבי הבריאות.


מאחלת לכולנו עונה ברוכה בגשמים וגאוסמין, בבריאות ושכל חושינו יתמלאו כל טוב.
שימשיך שבוע רטוב מבחוץ וחמים מבפנים
צוות הגינה ומגי


וצפוי בארגזים המבוצבצים (טיוטה בלבד)
חסה
כוסברה
סלרי
בטטה
חצל
כרובית
מלפפונים
עגבניות
סלק

בגדולים גם
טטסוי
כרוב
וקישואים

בסלי הפירות
אשכוליות, תפוזים ואנונה :)