קהילה מקיימת

נכתב ע"י מגי בתאריך 15 בינואר 2012 | ,

קהילת הגינה גשם שמח והרבה,

1.בשבועות הקרובים נשלב מוצרים חדשים של עוד יצרנים קטנים ומקומיים, מתוך אמונה בכלכלה מקיימת ובריאה (במובנים רבים).

2.השבוע נוספו למלאי עלי ברוקולי בריאים וירוקים המיועדים לאכילה וגם פסיפלורה. נוספו פרופוליס, חלת דבש, דבש שלמון ואבקת פרחים (פולן). בנוסף נקבל משלוח חדש של זנגביל (ג'ינג'ר).

3.העונה הרטובה היא עונת הפיטריות.

4.אני מחפשת עזרה בניהול של הכל, אז אשמח שתפיצו לאנשים אחראים, עם ראש גדול, שלא פוחדים מעבודה קשה ופנויים ומחפשים משרה מגוונת ובשעות לא קונבנציונליות.

5.תודה לכל הקשורים בפרויקט הזה- משפחה, עובדים, חקלאים, יצרנים ומקבלי הסלים המאפשרים את יצירת הקהילה הבריאה, המקומית והמקיימת שלנו.

6.השבוע נצרף, לטובת מקבלי הסלים, דף מידע לגבי שלל המוצרים המתרחב שאפשר לקבל דרכנו.

ברוקולי אורגני אורגני, הגינה של מגי

 

 

 

 

 

שבוע טוב,
מה אספר לכם. יורד גשם!! זו תמיד שמחה גדולה. כמות הגשמים שירדה החורף בינתיים, הינה ממוצעת ביותר. אותי זה משמח שאיננו בחיסרון גדול ומקווה שימשיך כך. הסופ"ש הזה שמלא מלא מים, הינו סופ"ש של גשמי ברכה וגם אינו מפריע לנו בימי העבודה.
הקור הכבד, ממש ממש קר בחוץ בגינה, מאט את הגדילה ולכן מאוד קשה לנו לצפות את כמות הגידול והתנובה שהגידולים יתנו. בשבוע האחרון הכרובית היתה קטנה מהצפוי ומהשבועות הקודמים וכמות האפונה שהצמחים הניבו היתה קטנה בהרבה מהמצופה. בימי שמש חמים יותר אפשר כמעט לראות את גדילת העלים והתפרחות בגינה...ולעומת זאת אני יכולה לצפות שמשהו יכנס לסלים כשאני כותבת את הצפי וכשאנו מתקרבים לקטיף אנו מרגישים שחבל לקטוף משהו שעדיין לא מילא את יעדו.
לא מזמן עברנו את חג ההודיה האמריקאי. עכשיו שקצת יותר התארגנתי על החידושים והתרחבות פרויקט הגינה והתרחבות של סל המוצרים שמאוד מאוד מגוון ורחב עכשיו (נוסיף דף מידע סלים, במיוחד עבור ה"מנויים" שרגילים לקבל את הסל השבועי שלנו) , אני מרגישה שזמן לומר תודה.
תודה למשפחתי שכל אחד תורם בדרכו: יעוץ, תרגום, אריזה, רעיונות.
לצוות שעובד איתי שקיבלו שינויים לא קלים, שסובלים את הלחץ שלי, שעוזרים לי ללמוד ושעובדים קשה בכדי לארוז לכל אחד מכם את הסל האישי שלו.
ולכם, הקהילה המדהימה שנוצרה סביב הגינה - שמקבלים טעויות שלנו בהבנה, שמבינים את השינויים בסלים בהתאם למה שהטבע מציע לנו (שעכשיו הוא עושר עלים בריאים והרבה בוץ...) שמעודדים ומציעים תכופות ושפשוט מאפשרים את קיום הגינה ושיתופי הפעולה עם חקלאים ויצרנים שונים.
אני בהחלט מלאת תודה על הקהילה שנוצרה סביב הגינה והטבע המדהים שלנו.

מגי

עלי ברוקולי אורגני אורגני, הגינה של מגי

 

 

 

מרק ירוק במיוחד

פסטה ועלי ברוקולי

 

ורשימת הצפי שלנו להשבוע

חסה

מלפפונים

עגבניות

רוקט

כרוב

סלק

לימונים

שומר

עגבניות שרי תמר

סלרי

 

בגדולים גם

בטטה

גזר

פטרוזיליה

שמיר

 

בסלי פירות

אשכולית, פומלית, תפוחים ובננה או אבוקדו